Nowy dokument RW
Wybranie menu wyświetla formularz dopisania nowego dokumentu RW.
Nagłówek dopisywanego dokumentu składa się z pięciu zakładek.
W zakładce DOKUMENT RW z list rozwijanych wybieramy kontrahenta oraz pracownika skojarzonego z dopisywanym dokumentem.
W zakładce DANE UZUPEŁNIAJĄCE możemy wpisać Numer dowodu, Odpowiedzialny oraz Uwagi – wypełnienie tych pól nie jest obowiązkowe.
W polu ASORTYMENT zapisywany jest rodzaj asortymentu. Przez użycie przycisku wyświetlona zostaje kartoteka asortymentowa odfiltrowana wg wybranego kontrahenta. W pozycji dokumentu zostaje zapisana kartoteka zaznaczona na liście (przez kliknięcie).
W polu LOKALIZACJA po uruchomieniu przycisku listy rozwijanej wyświetlona zostaje lista miejsc składowania, na których składowany jest towar.
W polu UWAGI można zapisać dowolna informację.
W polu ILOŚĆ zapisywana jest ilość asortymentu, który ma zostać wydana.
Pozycja dopisywana jest przez użycie polecenia DODAJ. Dopisana pozycja zostaje wyświetlona w oknie dopisania pozycji.
Program blokuje dopisanie pozycji z zapisana ilością 0.
Zapisanie pozycji w dokumencie wymaga zamknięcia okna dopisania przez użycie polecenia ZAKOŃCZ – przycisk X
Dopisane pozycje zostają wyświetlone w dokumencie RW.
Zapisanie dokumentu wykonywane jest przez użycie polecenia ZAPISZ.
W programie magazynowym dokument RW może zostać również zapisany ze statusem w trakcie realizacji (kolor szary). Dokument taki zapisywany jest przez porzucenie zapisu dokumentu RW – przejście do innej pozycji menu, bez potwierdzenia polecenia ZAPISZ.
Dla dokumentów w trakcie realizacji w polu NR RW wyświetlany jest numer referencyjny. Właściwy numer dokumentu zostaje zapisany po zatwierdzeniu dokumentu.
Program magazynowy do palet
W programie magazynowym istnieje również możliwość z rezygnacji dopisania wprowadzonych danych. Do tego celu wykorzystujemy przycisk.
Innym rodzajem systemu przechowywania jest system antresoli. Systemy antresoli to świetny sposób na dodanie dodatkowej powierzchni magazynowej do Twojego magazynu. Systemy antresoli to świetny sposób na przechowywanie przedmiotów, które nie są regularnie używane. Systemy antresoli to również świetny sposób na przechowywanie artykułów sezonowych.
Ostatnim rodzajem systemu magazynowania jest system przenośników. Systemy przenośnikowe to świetny sposób na przenoszenie towarów z jednego obszaru magazynu do drugiego. Systemy przenośnikowe to również świetny sposób na przechowywanie przedmiotów, które nie są regularnie używane. Systemy przenośnikowe to również świetny sposób na przechowywanie artykułów sezonowych.
Teraz, gdy znasz już różne rodzaje dostępnych systemów magazynowych, możesz rozpocząć planowanie układu swojego magazynu. Układ magazynu będzie dyktował rozmieszczenie palet. Będziesz chciał umieścić swoje palety tak, aby mieć do nich łatwy dostęp. Będziesz także chciał upewnić się, że Twoje palety są rozmieszczone w sposób, który pozwoli Ci zmaksymalizować przestrzeń w Twoim magazynie.
Po zaplanowaniu układu magazynu możesz rozpocząć wdrażanie systemu magazynowania. Dostępnych jest wiele różnych typów systemów przechowywania. Najpopularniejszym typem systemu magazynowego jest system regałów paletowych. Systemy regałów paletowych to świetny sposób na maksymalizację przestrzeni w Twoim magazynie.
Android Aplikacje magazynowe Program magazynowy
Znaczenie przestrzeni magazynowej i zarządzania paletami w magazynie
Każda firma, która posiada magazyn, wie, że zarządzanie przestrzenią magazynową i paletami to dwa najważniejsze czynniki zapewniające płynny przebieg operacji. Wydajny i efektywny system zarządzania przestrzenią magazynową i paletami może zaoszczędzić czas i pieniądze firmy, podczas gdy źle zarządzany system może drogo kosztować firmę pod względem straconego czasu, pieniędzy i pracy.
Podczas projektowania przestrzeni magazynowej i systemu zarządzania paletami w magazynie należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Pierwszym czynnikiem jest rodzaj produktów, które będą przechowywane w magazynie. Drugim czynnikiem jest układ magazynu. Trzecim czynnikiem jest ilość miejsca dostępnego do przechowywania.
Rodzaj produktów, które będą przechowywane w magazynie, będzie miał duży wpływ na projektowany system zarządzania przestrzenią magazynową i paletami. Na przykład, jeśli magazyn będzie używany do przechowywania ciężkiego sprzętu, system przechowywania będzie musiał wytrzymać ciężar sprzętu. Z drugiej strony, jeśli magazyn będzie używany do przechowywania delikatnych przedmiotów, system przechowywania będzie musiał być zaprojektowany tak, aby przedmioty nie uległy uszkodzeniu.
Oprogramowanie magazyn palet
- Nowy dokument ZL
Wywołanie menu wyświetla formularz dopisania dokumentu zmiany lokalizacji. Przy dopisaniu dokumentu proponowana jest bieżąca data systemowa, jako data wystawienia. Data nie jest modyfikowana. W polach NUMER DOWODU, ODPOWIEDZIALNY i UWAGI użytkownik może wpisać dowolną informację.... - Nowy dokument PZB
Wywołanie menu powoduje pojawienie się formularza dopisania nowego dokumentu przyjęcia zewnętrznego bezpośredniego. Nagłówek dokumentu składa się z sześciu zakładek. W zakładce DOKUMNET PZB należy z listy rozwijanej podać Kontrahenta oraz pracownika odpowiedzialnego za dostawę towaru.... - Nowy dokument WZB
Uruchomieniu menu wywołuje formularz dopisania dokumentu wydania zewnętrznego bezpośredniego WZB (nie skojarzonego z dokumentem zlecenia). Nagłówek dopisywanego dokumentu składa się z sześciu zakładek. W zakładce DOKUMENT WZB należy z listy rozwijanej wybrać kontrahenta oraz pracownika... - Nowy dokument PW
Wywołanie menu wyświetla formularz dopisania dokumentu przychodu wewnętrznego PW. W dokumencie automatycznie zapisywana jest data wystawienia – bieżąca data systemowa. Data nie jest modyfikowana. Nagłówek dopisywanego dokumentu składa się z sześciu zakładek. W zakładce DOKUMENT... - Nowy dokument MM
Wywołanie menu wyświetla formularz dopisania dokumentu zmiany magazynu, czyli dokument MM (przesunięcie międzymagazynowe) Przy dopisaniu dokumentu proponowana jest bieżąca data systemowa, jako data wystawienia. Data nie jest modyfikowana. W polach NUMER DOWODU, ODPOWIEDZIALNY i UWAGI...