Dopisanie nowej lokalizacji wykonywane jest przez uruchomienie funkcji DOPISZ. Po uruchomieniu funkcji wyświetlony zostaje formularz dopisania miejsca adresowego.
Oznaczenie miejsca adresowego ma format A.11.22.3, gdzie:
- A – strefa,
- 11 – regał,
- 22 – kolumna,
- 3 – wysokość (poziom).
Parametry miejsca adresowego podzielone zostały na kategorie: strefa, regał, kolumna i wysokość. Parametry wybierane są przez kliknięcie w polu wyboru.
Przy dopisywaniu miejsca adresowego operator wybiera strefę, regał, kolumnę oraz poziom. Wymienione parametry lokalizacji definiowane są w skorowidzach. Lista wartości parametrów jest tworzona dynamicznie na podstawie zapisanych w programie skorowidzów oraz stanu aktywności pozycji skorowidza.
Strefa, regał, kolumna i poziom to informacje, które są obowiązkowe przy dopisaniu miejsc adresowych. Program blokuje dopisanie miejsc składowania bez wybranych pól obowiązkowych. Przy próbie dopisania nieprawidłowego miejsca adresowego wyświetlane są komunikaty „proszę zaznaczyć” obok pól wymaganych.
Sekcje
W sekcji STATUS LOKALIZACJI wyświetlone zostają pozycje skorowidza statusów. Domyślnie zaznaczona jest pierwsza pozycja skorowidza.
SYMBOL MAGAZYNU wybierany jest ze skorowidza, którego pozycje wyświetlane są po kliknięciu ikony listy rozwijanej. Domyślnie proponowana jest pierwsza pozycja skorowidza magazynów.
OPIS LOKALIZACJI to dowolna informacja zapisywana przez operatora.
WYSOKOŚĆ, OBJĘTOŚĆ i ŁADOWNOŚĆ są nieobowiązkowymi parametrami miejsca adresowego.
Parametr MIEJSCE PODLEGA OBSŁUDZE MAGAZYNOWEJ domyślnie jest aktywny. Miejsce składowe, które nie podlega obsłudze magazynowej nie jest dostępne przy rejestracji przyjęcia do magazynu.
Dopisanie miejsca adresowego wymaga potwierdzenia polecenia ZAPISZ (przez kliknięcie). Po dopisaniu lokalizacji jej symbol zostaje wyświetlony w górnej części formularzu dopisania.
Program blokuje dublowanie lokalizacji. Przy próbie zapisania powtórzonej lokalizacji zostaje wyświetlony komunikat w górnej części formularzu dopisania lokalizacji: Powtórzona lokalizacja, proszę zaznaczyć inną.
Jeżeli chcemy dopisać strefę składowania z jednym miejscem składowania wówczas dopisując nowe miejsce adresowe należy zaznaczyć pole STREFA.
W oknie wprowadzania danych pola Regał, Kolumna i Wysokość będą nieaktywne. Pojawi się natomiast pole MIEJSCE SKŁADOWANIA, gdzie użytkownik może wpisać dowolną informację. Dodanie miejsca magazynowego w oprogramowaniu do przyjmowania i dostarczania palet oraz kwitów paletowych.
Rozwój firmy
Wraz z rozwojem firmy prawdopodobnie będziesz musiał dodać więcej miejsc do przechowywania w swoim oprogramowaniu, aby śledzić swoje zasoby. Jest to szczególnie ważne, jeśli masz do czynienia z paletami, ponieważ ich śledzenie bez odpowiedniego systemu może być trudne. W tym artykule pokażemy, jak dodać miejsce magazynowe w swoim oprogramowaniu do przyjmowania i dostarczania palet oraz kwitów paletowych.
Najpierw musisz otworzyć oprogramowanie i przejść do zakładki „Pamięć”. Tutaj zobaczysz listę wszystkich miejsc przechowywania w twoim oprogramowaniu. Aby dodać nowe miejsce do przechowywania, kliknij przycisk „Dodaj miejsce do przechowywania”.
W oknie „Dodaj miejsce przechowywania” musisz wprowadzić nazwę miejsca przechowywania, adres i dane kontaktowe. Będziesz także musiał wybrać rodzaj miejsca przechowywania z rozwijanego menu. W przypadku palet będziesz chciał wybrać „Magazyn”.
Po wprowadzeniu wszystkich informacji kliknij przycisk „Zapisz”. Twoje nowe miejsce do przechowywania będzie teraz widoczne w zakładce „Przechowywanie”. Możesz teraz dodawać palety i kwity paletowe do tego miejsca przechowywania.
Dodaj paletę do miejsca składowania
Aby dodać paletę do miejsca składowania, kliknij przycisk „Dodaj paletę”. W oknie „Dodaj paletę” musisz wprowadzić identyfikator palety, identyfikator produktu, ilość i miejsce przechowywania. W razie potrzeby możesz również dodać notatkę.
Po wprowadzeniu wszystkich informacji kliknij przycisk „Zapisz”. Paleta zostanie teraz wymieniona w zakładce „Składowanie”.
Aby dodać paragon paletowy do miejsca składowania, kliknij przycisk „Dodaj paragon paletowy”. W oknie „Dodaj paragon paletowy” należy wprowadzić identyfikator palety, identyfikator produktu, ilość, miejsce przechowywania i datę. W razie potrzeby możesz również dodać notatkę.
Po wprowadzeniu wszystkich informacji kliknij przycisk „Zapisz”. Pokwitowanie palety będzie teraz wyświetlane w zakładce „Składowanie”.
Możesz teraz przeglądać wszystkie palety i kwity paletowe znajdujące się w magazynie, klikając przycisk „Widok”. Spowoduje to wyświetlenie listy wszystkich palet i kwitów paletowych w miejscu przechowywania. Możesz również wyszukiwać określone palety i kwity paletowe, korzystając z pola wyszukiwania.
Dodanie miejsca do przechowywania w oprogramowaniu do przyjmowania i dostarczania palet oraz kwitów paletowych to świetny sposób na śledzenie zapasów. Wykonując czynności opisane w tym artykule, będziesz mógł z łatwością dodać miejsce magazynowe i dodać do niego palety oraz kwity paletowe.
- Dopisanie miejsca składowania
- Historia miejsca składowania
- Miejsca składowania wg stref
- Notatki
- Stany w lokalizacji
- Wizualizacja magazynu
Oprogramowanie magazyn palet
- Miejsca składowania
Po wyborze z menu MIEJSCA SKŁADOWANIA w pulpicie nawigacyjnym wyświetlają się szczegółowe pozycje. Istnieje kilka sposobów przeglądania wprowadzonych miejsc składowania: Ogółem – wyświetla wszystkie dopisane w systemie miejsca składowania Asortyment i stany – wyświetla asortyment... - Dopisanie zlecenia wydania
Dopisanie nowego dokumentu ZWZ jest możliwe dzięki uruchomieniu funkcji DOPISZ. Po wywołaniu funkcji zostaje wyświetlony formularz dopisania nowego dokumentu. Numer referencyjny dokumentu zostaje nadany automatycznie i jest wyświetlony w pasku funkcji. Nagłówek dokumentu składa się... - Nowy dokument PW
Wywołanie menu wyświetla formularz dopisania dokumentu przychodu wewnętrznego PW. W dokumencie automatycznie zapisywana jest data wystawienia – bieżąca data systemowa. Data nie jest modyfikowana. Nagłówek dopisywanego dokumentu składa się z sześciu zakładek. W zakładce DOKUMENT... - Nowy dokument ZL
Wywołanie menu wyświetla formularz dopisania dokumentu zmiany lokalizacji. Przy dopisaniu dokumentu proponowana jest bieżąca data systemowa, jako data wystawienia. Data nie jest modyfikowana. W polach NUMER DOWODU, ODPOWIEDZIALNY i UWAGI użytkownik może wpisać dowolną informację.... - Miejsca dostawy
Po wywołaniu menu KARTOTEKI/MIEJSCA DOSTAWY zostanie wyświetlony rejestr dopisanych w systemie miejsc składowania. Nowe miejsce dostawy dopisywane jest przez kliknięcie przycisku DOPISZ. Po kliknięciu wyświetlony zostanie formularz dodawania nowego miejsca dostawy. Po wypełnieniu formularza klikamy...