By kompleksowo wykorzystać zasoby magazynowe, warto wykorzystać oprogramowanie, które zapewni kontrolę nie tylko nad przepływem towarów, ale i ich nośników. Utrata palet magazynowych w skali roku może powodować znaczne obciążenia finansowe.

Zarządzanie przestrzenią magazynową tak, by każdy metr kwadratowy na siebie zarabiał, a procesy przebiegały szybko i bez zakłóceń, to wyzwanie, ale i szansa na osiągnięcie przewagi rynkowej. Składa się na nie nie tylko ewidencja towarów, ale i ich nośników, którymi najczęściej są palety magazynowe.

Palety magazynowe. Dlaczego trzeba kontrolować ich liczbę?

Kradzież bądź zniszczenie autoryzowanej palety magazynowej EUR dla przedsiębiorstwa zawsze oznacza dodatkowe koszty, związane z koniecznością utylizacji lub/i zakupu nowego nośnika.

Palety EUR są produktem licencjonowanym i nie można ich dowolnie zastępować nieautoryzowanymi zamiennikami. Takie działania są zabronione prawem, co precyzują zapisy Prawa własności przemysłowej (art. 305. „Nieuprawnione używanie znaku towarowego Dz.U.2017.0.776 t.j. ).

Palety magazynowe – jako powszechnie akceptowany nośnik w branży logistycznej – są też niezbędne do zachowania ciągłości przepływu towarów. Brak kontroli nad ich ilością może powodować poważne zakłócenia w łańcuchu dostaw. Tego nie zastąpi nawet platforma do awizacji.

Studio.palety.net – oprogramowanie do ewidencji palet magazynowych

Kontrola przepływu palet w organizacji jest niezbędnym elementem gospodarki magazynowej. Bezpośrednio wpływa na związane z nią koszty i ciągłość procesów.

Studio.palety.net to dedykowane oprogramowanie służące do ilościowej kontroli palet magazynowych, które może działać samodzielnie lub jako moduł systemu WMS.

Oba rozwiązania zapewniają pełną kontrolę nad przepływem towarów i opakowań w magazynach wysokiego składowania. Stanowiąc też wsparcie podczas przyjmowania i lokalizacji zasobów magazynowych, ich wydawania oraz ewidencjonowania.

Jak działa?

Program Studio.palety.net pozwala na ewidencję obrotu paletami za pomocą – zewnętrznych i wewnętrznych – dokumentów:

  • przyjęć palet,
  • wydań palet
  • przesunięć między lokalizacjami

Można przypisać też przypisywać konkretnym kontrahentom i przewoźnikom.

Na podstawie zarejestrowanych dokumentów tworzone są rejestry dokumentów BUFOR (informacje są wprowadzone, ale można je jeszcze modyfikować, bo czekają na zatwierdzenie ) oraz dokumentów zatwierdzonych (informacje mają status ZAMKNIĘTY, co oznacza, że nie można ich modyfikować).

program magazyn palet

Program umożliwia dostęp do rejestru kartotek palet, kartotek kontrahentów, platform oraz miejsc dostawy.

Agreguje w jednym miejscu dane ewidencyjne takie jak: długość, szerokość i cena palety, a także informacje magazynowe: lokalizacja, zapas (minimalnym maksymalny i optymalny), saldo oraz oddział, w którym się znajduje.

Każdy dokonany zapis przypisany jest do jednego unikalnego użytkownika, co pomaga w monitorowaniu pracy pracowników

Ewidencja palet to konieczność. Dlaczego?

Ewidencja palet to konieczność. Dlaczego?

Niewłaściwa ewidencja palet oznacza dla firm logistycznych wymierne, sięgające nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych, straty finansowe. Zobacz, jak im zapobiec. Firmy, które wysyłają…

Palety magazynowe. Jak kontrolować ich przepływ?

Palety magazynowe. Jak kontrolować ich przepływ?

By kompleksowo wykorzystać zasoby magazynowe, warto wykorzystać oprogramowanie, które zapewni kontrolę nie tylko nad przepływem towarów, ale i ich nośników. Utrata palet magazynowych w skali …

Palety magazynowe pod kontrolą dzięki Studio.palety.net

Palety magazynowe pod kontrolą dzięki Studio.palety.net

Program umożliwiający ilościową kontrolę palet magazynowych – Studio.palety.net – to rozwiązanie, które pozwala uniknąć strat wynikających z nieszczelnej gospodarki paletowej w magazynach, …

Awizacja dostaw w systemie YMS, czyli jak zalety automatyzacji

Awizacja dostaw w systemie YMS, czyli jak zalety automatyzacji

Awizacja dostaw umożliwia zaplanowanie pracy w przedsiębiorstwach transportowych, handlowych i produkcyjnych w sposób, który pozwoli maksymalnie wykorzystać posiadane zasoby i skrócić czas pot…

Oprogramowanie paletowe

Oprogramowanie paletowe

Oprogramowanie magazynowe Rola Magazyn Palet umożliwia dopisanie kartotek palet, kontrahentów, przewoźników, platform i miejsc dostawy. Rola Magazyn Palet umożliwia także dopisanie dokument…