palety magazynowe

Palety magazynowe. Jak kontrolować ich przepływ?

By kompleksowo wykorzystać zasoby magazynowe, warto wykorzystać oprogramowanie, które zapewni kontrolę nie tylko nad przepływem towarów, ale i ich nośników. Utrata palet magazynowych w skali roku może powodować znaczne obciążenia finansowe.

Zarządzanie przestrzenią magazynową tak, by każdy metr kwadratowy na siebie zarabiał, a procesy przebiegały szybko i bez zakłóceń, to wyzwanie, ale i szansa na osiągnięcie przewagi rynkowej. Kontroli powinny podlegać nie tylko towary, ale i ich nośniki, którymi najczęściej są palety magazynowe.

Palety magazynowe. Dlaczego trzeba kontrolować ich liczbę?

Kradzież bądź zniszczenie autoryzowanej palety magazynowej EUR dla przedsiębiorstwa zawsze oznacza dodatkowe koszty, związane z koniecznością utylizacji lub/i zakupu nowego nośnika.

Palety EUR są produktem licencjonowanym i nie można ich dowolnie zastępować nieautoryzowanymi zamiennikami. Takie działania są zabronione prawem, co precyzują zapisy Prawa własności przemysłowej (art. 305. “Nieuprawnione używanie znaku towarowego Dz.U.2017.0.776 t.j. ).

Jako powszechnie akceptowany, nośnik palety magazynowe są też niezbędne do zachowania ciągłości przepływu towarów. Brak kontroli nad ich ilością może powodować poważne zakłócenia w łańcuchu dostaw. Tego nie zastąpi nawet platforma do awizacji.

Studio Palety.net – oprogramowanie do ewidencji palet magazynowych

Kontrola przepływu palet w organizacji jest niezbędnym elementem gospodarki magazynowej. Bezpośrednio wpływa na związane z nią koszty i ciągłość procesów.

Studio Palety.net to dedykowane oprogramowanie służące do ilościowej kontroli palet magazynowych, które może działać samodzielnie lub jako moduł systemu WMS.

Oba rozwiązania zapewniają pełną kontrolę nad przepływem towarów i opakowań w magazynach wysokiego składowania. Stanowiąc też wsparcie podczas przyjmowania i lokalizacji zasobów magazynowych, ich wydawania oraz ewidencjonowania.

Jak działa Studio Palety.net ?

Program Studio Palety.net pozwala na ewidencję obrotu paletami za pomocą – zewnętrznych i wewnętrznych – dokumentów:

  • przyjęć palet,
  • wydań palet
  • przesunięć między lokalizacjami

Można przypisać też przypisywać konkretnym kontrahentom i przewoźnikom.

Na podstawie zarejestrowanych dokumentów tworzone są rejestry dokumentów BUFOR (informacje są wprowadzone, ale można je jeszcze modyfikować, bo czekają na zatwierdzenie ) oraz dokumentów zatwierdzonych (informacje mają status ZAMKNIĘTY, co oznacza, że nie można ich modyfikować).

Program umożliwia dostęp do rejestru kartotek palet, kartotek kontrahentów, platform oraz miejsc dostawy.

Agreguje w jednym miejscu dane ewidencyjne takie jak: długość, szerokość i cena palety, a także informacje magazynowe: lokalizacja, zapas (minimalnym maksymalny i optymalny), saldo oraz oddział, w którym się znajduje.

Każdy dokonany zapis przypisany jest do jednego unikalnego użytkownika, co dodatkowo pomaga w monitorowaniu pracy pracowników i optymalizacji procesów.

Program magazynowy WMS wybierasz, gdy ilość operacji wykonywanych w magazynie nie może być już rejestrowana w pliku Excel. Potrzebujesz także zarządzać procesem rozmieszczanie towarów w strefie składowania z uwzględnieniem takich parametrów jak warunki przechowywania, technologia składowania, wymiary jednostek ładunkowych. Program magazynowy WMS.

Dlaczego program magazynowy wms?

Program magazynowy WMS, czyli Program magazynowy #WMS wybierasz, gdy ilość operacji wykonywanych w magazynie nie może być już rejestrowana w pliku Excel. Potrzebujesz także zarządzać procesem rozmieszczanie towarów w strefie składowania z uwzględnieniem takich parametrów jak warunki przechowywania, technologia składowania, wymiary jednostek ładunkowych.


WMS, a program magazynowy

program magazynowy wms,wms, a program magazynowy,program magazynowy na androida

Oprogramowanie dla magazynu

Oprogramowanie dla magazynu

program magazynowy wms,oprogramowanie dla magazynu,oprogramowanie magazynowe

Programy klasy WMS

Programy klasy WMS

program magazynowy wms,programy klasy wms,oprogramowanie magazynowe

Dlaczego magazyn w chmurze?

Dlaczego magazyn w chmurze?

program magazynowy wms,dlaczego magazyn w chmurze?,oprogramowanie magazynowe
Rozliczenie palet zwrotnych

Co oznacza rozliczenie palet zwrotnych ?

Powszechnie używane “europalety” stały się oczywistym elementem logistyki. Jednak ze względu na swoją ilość przy dużej skali działalności zaczyna nabierać znaczenia. Czy chcesz poznać rozliczenie palet zwrotnych ?
Dokumenty przyjęcia palet

Cechy dokumentu przyjęcia palet

W zakładce CECHY można wprowadzić do dokumentu dodatkowe informacje. Cechy dokumentu definiuje administrator systemu. W zakładce cechy modyfikacji podlegają pola WARTOŚĆ CECHY oraz UWAGI. Edycja pola uruchamiana jest przez kliknięcie. Cechy definiuje Administrator programu, lista cech i format danych jest dowolnie definiowany. Szczegóły używania transakcji j_cecha.aspx. Kwit paletowy Proces wytwórczy lub naprawy …
Kwit paletowy Ewidencja palet program

Ewidencja palet program

Dokładna ewidencja palet jest bardzo ważna. Nie tylko pozwala to na sprawne zarządzanie magazynem, ale także minimalizuje straty magazynowe. Ponadto wpływa na szybki rozwój przedsiębiorstwa i wzrost wydajności magazynu. Najlepszym oprogramowaniem do tego celu jest Palety.net od SoftwareStudio. To stworzony przez programistów system, który uwzględnia wszystkie opcje i funkcje potrzebne …
Dokumenty przyjęcia palet

Dokumenty przyjęcia palet

Wdrożenie programu Studio Magazyn #WMS.net wraz z modułem do zarządzania paletami pozwala kierownictwu magazynu na lepszą kontrolę i weryfikację obrotu paletami. Każde przyjęcie i wydanie palet do magazynu jest potwierdzone nie tylko ilościową informacją dotycząca palet, ale także określeniem rodzaju i ich jakości. Palety standardowe są zaklasyfikowane do jednej z …
oprogramowanie palety

Zarządzanie awizacjami

Awizacja Transportu to profesjonalne oprogramowanie od SoftwareStudio. Jest stworzony tak, aby każdy dział firmy logistycznej funkcjonował sprawnie, a zarządzanie awizacjami było intuicyjne i pozwalało na dobrą komunikację wszystkich działów. Jest podzielony na części programowe przydzielone dla różnych sektorów. Oprogramowanie zachowuje rejestry awizacji zatwierdzonych oraz tych w buforze. Pozwala na dodawanie …
Ewidencja palet oprogramowanie

Ewidencja palet oprogramowanie

Oprogramowanie do ewidencji palet nie może wyłącznie posiadać funkcji ewidencji ilościowej. Niezwykle ważne jest to, aby miało ono możliwość ewidencji ilościowo-wartościowej. Ponadto niezwykle ważne jest dokładne lokalizowanie palet. Te funkcje, a także inne (których nie zawiera wiele programów) posiada oprogramowanie Palety.net od SoftwareStudio. Ewidencja palet oprogramowanie. System pozwala na dostęp …

Usługi programistyczne

SoftwareStudio oferuje usługi programistyczne w zakresie aplikacji Internetowych oraz bazodanowych. Zajmujemy się tworzeniem aplikacji webowych dla firm. Nasza oferta obejmuje produkcję dedykowanych rozwiązań służących do zarządzania procesami w firmie. Wykonane przez nas aplikacje internetowe są dokładnie spersonalizowane do potrzeb klienta. Usługi programistyczne. Dlaczego usługi programistyczne? Usługi programistyczne, czyli SoftwareStudio oferuje usługi programistyczne …
magazyn palet

Ewidencja palet to konieczność. Dlaczego?

Niewłaściwa ewidencja palet oznacza dla firm logistycznych wymierne, sięgające nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych, straty finansowe. Zobacz, jak im zapobiec. Firmy, które wysyłają do odbiorców nowe nośniki, zwrotnie nierzadko otrzymują palety, uszkodzone, albo też niespełniające standardów. Zmusza je to do zakupu nowych, a więc – generuje dodatkowe koszty i pochłania czas potrzebny …