Zlecenia magazynowe OnLine

programy magazynowe onlineObsługa magazynu wysokiego składowania opiera się na pomocniczych kartotekach miejsc adresowych (miejsca składowania) w których przechowywany jest towar. Zastosowanie takich procedur ma uzasadnienie wszędzie tam, gdzie występują rozbudowane magazyny i znaczeniem kluczowym do sprawnego zarządzania masą towarową staje się wiedza nie ile mamy towaru w zapasie, ale gdzie się on znajduje. Program ewidencjonuje towar w układzie ilościowo wartościowym albo tylko ilościowym. Na bieżąco udostępnia informację o stanach: bieżącym dostępnym ilości zamówień od odbiorców rezerwacji ilościach zamówień do dostawców i wielu innych. Prowadzenie efektywnej gospodarki magazynowej jest możliwe przy pomocy wielu różnorodnych narzędzi, jednym z nich jest informatyczny system zarządzania magazynem wysokiego składowania.

Poza tradycyjną obsługą programu polegającą na wprowadzania dokumentów przez pracowników magazynu istnieje możliwość samodzielnej rejestracji zleceń magazynowych OnLine przez klientów magazynu. Klient za pomocą dedykowanej strony internetowej może samodzielnie wprowadzić zlecenia magazynowe. Moduł zleceń magazynowych  ONLINE stanowi standardową funkcjonalność systemu WMS.net.

Zlecenia magazynowe OnLine mogą być także wprowadzane przez handlowców lub pracowników magazynu z dowolnego miejsca na świcie.