Organizacja czasu w pracy jest pojęciem dość złożonym, pod którym można rozumieć wiele procesów nakierowanych na to, aby zajęcia realizowane przez człowieka były bardziej efektywny i skuteczna zarazem, wraz z wyeliminowaniem pomyłek czy zapomnień. Pracownik w swoim miejscu pracy ma do wykonania szereg obowiązków, z których niektóre są mniej ważne, a inne powinny mieć przypisany najwyższy priorytet. Utworzenie listy zadań do realizacji na każdy dzień jest bardzo ważną czynnością, wstępem do praktycznego zastosowania zasad zarządzania czasem. Aplikacje internetowe SoftwareStudio pozwalają wykorzystać moduł Scheduler do organizacji czasu pracy poprzez zintegrowany, interaktywny kalendarz.
Oprogramowanie organizacja czasu w pracy działające przez przez przeglądarkę internetową pozwala pracownikom na odczytywanie informacji z kalendarza, wprowadzanie własnych zapisów, zdarzeń, czy edycję istniejących. Praca programu onLine na wspólnej bazie danych (MS SQL Server 2008/2012) daje dodatkowe korzyści kadrze zarządzającej czasem pracy, a w szczególności handlowców, działu marketingu czy PR.
Zastosowanie SCHEDULERa nie ogranicza się wyłącznie do zastosowań w systemie CRM, jest także przydatny w programach typu CMMS gdzie prezentowane są dane związane z harmonogramami przeglądów, napraw czy historią awarii. Inne zastosowanie to moduł REKLAMACJI, gdzie możemy przeglądać KTO i KIEDY złożył reklamację i jaki jest termin rozpatrzenia, w planowaniu urlopów pracowników czy gospodarce transportowej np. ewidencja dostaw do magazynu/fabryki wraz z rezerwacją OnLine bram czy wag towarowych.
Jak zarządzać czasem w magazynie?
Wszyscy mamy te same 24 godziny na dobę, ale czasami wydaje się, że niektórzy ludzie mają więcej czasu niż inni. Jeśli czujesz, że zawsze brakuje Ci czasu, być może nadszedł czas, aby zacząć bardziej efektywnie nim zarządzać. Oto kilka wskazówek, jak to zrobić.
Najpierw cofnij się o krok i przeanalizuj, jak obecnie spędzasz czas. Zrób listę wszystkiego, co robisz w ciągu dnia, od momentu przebudzenia do pójścia spać. Gdy już zorientujesz się, gdzie upływa Twój czas, możesz zacząć wprowadzać zmiany.
Zacznij od wycięcia wszelkich nieistotnych czynności. Jeśli codziennie spędzasz godzinę na przeglądaniu mediów społecznościowych, sprawdź, czy możesz skrócić ten czas do 30 minut. Lub jeśli oglądasz telewizję przez dwie godziny każdej nocy, sprawdź, czy możesz skrócić czas do jednej.
Następnie zacznij efektywniej planować swój czas. Jeśli wiesz, że masz projekt, którego termin upływa pod koniec tygodnia, nie odkładaj go na ostatnią chwilę, aby zacząć nad nim pracować. Poświęć kilka godzin dziennie na pracę nad tym, aby nie spieszyć się pod koniec.
Powinieneś także zaplanować czas na zajęcia, które lubisz, takie jak czytanie, spędzanie czasu z przyjaciółmi lub spacery. Te zajęcia mogą pomóc Ci się zrelaksować i odstresować, co ostatecznie zwiększy Twoją produktywność.
Na koniec nie zapomnij o pewnej elastyczności w swoim harmonogramie. Jeśli zaplanujesz wszystko zbyt sztywno, prawdopodobnie poczujesz się zestresowany i przytłoczony. Zbuduj pewien czas buforowy na wypadek, gdyby coś się przeciągnęło lub nie poszło zgodnie z planem.
Postępując zgodnie z tymi wskazówkami, możesz zacząć efektywniej zarządzać swoim czasem i jak najlepiej wykorzystać każdy dzień.
- Aplikacja dla magazynu palet
- Aplikacje w chmurze
- Blog oprogramowanie magazyn palet
- Indeks
- Instrukcja
- Logowanie
- Wstęp
- Instalacja i konfiguracja
- Funkcje standardowe
- Ikony
- Kartoteki magazynowe
- Kontrahenci
- Palety
- Miejsca składowania
- Magazyn
- WebService
- Operacje magazynowe
- Informacje
- Terminal radiowy
- Instalacja programu Palety
- Kody kreskowe i terminal radiowy
- Kontakt
- Magazyn klienta
- Najnowsze
- Palety
- Palety magazyn
- Rozliczenie palet zwrotnych
- SaaS
- Scheduler
- Tagi
- Warehouse Management System
- Zarządzanie magazynem
- Studio System
- Program magazynowy online
- Ważenie palety
- Magazyn Palet
- Dokumenty magazynowe
- Kartoteki
- Rozliczanie palet
- Aktualne salda palet dostawców
- Aktualne salda palet odbiorców
- Aktualne salda palet przewoźników
- Dokumenty przyjęć palet wg daty i platformy
- Dokumenty przyjęć palet wg daty, kontrahenta i platformy
- Dokumenty przyjęć palet wg platformy
- Dokumenty wydań palet wg daty i platformy
- Obroty palet wg dostawców
- Obroty palet wg odbiorców
- Obroty palet wg przewoźników
- Sumarycznie dokumenty przyjęć palet wg platformy
- Zestawienia
- Technologie informatyczne
- Kontakt
Oprogramowanie magazyn palet
- Wydania WZ bufor
Dokumenty bufor WZ są dokumentami WZ ze statusem niezatwierdzonym (status – , takie dokumenty nie wpływają na stany kartotekowe).Wywołanie menu wyświetla zestawienie wszystkich dokumentów WZ zapisanych do bufora. W rejestrze aktywne są funkcje: dopisania, modyfikacji,... - Notatki do dokumentu Wz
Wywołanie funkcji menu umożliwia podgląd dopisanych notatek do wybranego dokumentu wydania towaru z magazynu (WZ) oraz dopisanie nowych notatek – komentarzy. Aby do zaznaczonego, przez kliknięcie, dokumentu dopisać nową notatkę należy kliknąć na wiersz z... - Transakcje
Transakcje stanowią elementy podstawowe z których zbudowana jest platforma StudioSystem. Za pomocą transakcji realizuje się określone zadania np. dopisywanie, przeglądania, raportowanie itp. Ponadto każdy element systemu w tym konfiguracja też wykorzystują dedykowane transakcje. Na potrzeby... - Dokumenty przyjęć palet bufor
Po wywołaniu menu zostanie wyświetlony rejestr dokumentów przyjęcia zewnętrznego PZ lub wewnętrznego PW zapisanych do bufora. W rejestrze aktywne są funkcje: dopisania, edycji dokumentu, podglądu, wydruku, wyświetlenia oraz dopisania uwag do dokumentu, wyświetlenia oraz dołączenia... - Wydruk dokumentu PW
Wydruk dokumentu wykonywany jest przez użycie polecenia WYDRUK z górnego paska przycisków. Drukowany jest dokument, który został zaznaczony (przez kliknięcie na dowolną pozycję dokumentu) przed uruchomieniem funkcji....