Nowy użytkownik dopisywany jest przez kliknięcie wiersza z komunikatem Kliknij tutaj, aby dodać nowy wiersz... Rola dopisywanego użytkownika wybierana jest z listy skorowidza ról wyświetlanego przez przycisk listy rozwijanej. Pozycję skorowidza należy wybrać przez kliknięcie lub zaznaczenie kursorem i potwierdzenie wyboru klawiszem <Enter>.
Dla użytkownika należy zdefiniować LOGIN, NAZWISKO, IMIĘ oraz zapisać znacznik w polu AKTYWNE.
LOGIN użytkownika stanowi nazwa serwera oraz nazwa użytkownika zapisana w formie NAZWA SERWERANAZWA UŻYTKOWNIKA.
W polach NAZWISKO i IMIĘ należy podać dane personalne dopisywanego użytkownika, w polu E-MAIL wskazać adres poczty elektronicznej, w polu TELEFON można podać telefon kontaktowy. W polach STANOWISKO (sekcja INNE, skorowidz IST) , KOMÓRKA (sekcja INNE, skorowidz MPK), ODDZIAŁ (sekcja INNE, skorowidz ODD), MAGAZYN (sekcja MAGAZYN, skorowidz MAG) informacje należy wybrać z list rozwijanych. Aby na listach rozwijanych pojawiły się informacje należy je najpierw dopisać w skorowidzach. Skorowidze może domyślnie uzupełniać i modyfikować tylko administrator systemu. Modyfikacja oraz uzupełnianie skorowidzów zostanie opisane poniżej w niniejszej instrukcji.
W polach IDENTYFIKATOR SKANER oraz IDENTYFIKATOR KARTA RCP/KD wpisujemy informacje tylko i wyłącznie w przypadku wykorzystania skanerów bądź czytników kart. W polu DATA WAŻNOŚCI KONTA można wskazać datę do której konto użytkownika będzie aktywne. Po upływie wskazanej daty zalogowanie do systemu przez użytkownika nie będzie możliwe. W kolejnych polach należy wskazać uprawnienia użytkownika do funkcji drukowania, rejestrowania, grupowania, eksportowania danych z systemu. W polu DOSTĘPNE SKOROWIDZE po uruchomieniu listy rozwijanej pojawi się lista dostępnych w systemie skorowidzy. W tym polu możemy wskazać w których skorowidzach dopisywany użytkownik będzie miał prawo do uzupełniania i modyfikacji informacji w wybranych skorowidzach. Zaznaczenie pola typu CheckBox w kolumnie MENU KONTEKSTOWE umożliwia użytkownikowi uruchomienie menu kontekstowego, które pojawia się po wciśnięciu prawego klawisza myszki w dowolnym rejestrze. W polu RODZAJ MENU można wskazać z listy rozwijanej menu DefaultLeftMenu.aspx -> przy takiej konfiguracji menu użytkownika będzie wyświetlane po lewej stronie ekranu, W przeciwnym wypadku będzie wyświetlane standardowe menu w górnym pasku ekranu.
Kartoteka użytkownika dopisywana jest przez użycie kombinacji klawiszy <Shift><Enter>.
Przy próbie dopisania użytkownika bez informacji obowiązkowych wyświetlone zostają komunikaty błędu. Kartoteka użytkownika nie zostaje dopisana.
Polami obowiązkowymi przy dopisaniu kartoteki użytkownika są: ROLA, LOGIN, NAZWISKO oraz IMIĘ.
Po poprawnie dopisanej kartotece użytkownika w dolnej części ekranu pojawi się komunikat informujący o wprowadzonych zmianach.
Wprowadzone zmiany można zatwierdzić korzystając z ikony ZAPISZ WSZYSTKIE ZMIANY lub odrzucić klikając na ikonę ANULUJ WSZYSTKIE ZMIANY.
Zmiana danych użytkownika wymaga kliknięcia w wybranym (modyfikowanym) polu w celu uruchomienia edycji pola. Po wprowadzeniu modyfikacji, dane zostają zapisane przez użycie kombinacji klawiszy <Shift><Enter>.
Kartoteka użytkownika usuwana jest przez użycie klawisza <Delete>.
W rejestrze użytkowników dostępne są funkcje: Uprawnienia wg roli, Uprawnienia do transakcji, Uprawnienia systemowe, Ulubione, Dzienniki.
Karta ZIELONA – cechy prawidłowej palety EPAL lub EUR/UIC. Karta CZERWONA – niedopuszczalne wady. Powinieneś rozważyć, czy nie potrzebujesz karty oceny palet ?
Dlaczego karty oceny palet?
Karty Oceny Palet, czyli Magazyn palet
Karty oceny palet, czyli Karta ZIELONA – cechy prawidłowej palety EPAL lub EUR/UIC. Karta CZERWONA – niedopuszczalne wady. Karta ŻÓŁTA – Uszkodzenia dopuszczalne. Karty Oceny Palet, wydrukowane w postaci plansz, plakatów lub broszur, powinny służyć wszędzie tam, gdzie wymieniane, sprawdzane i oceniane są palety – w szczególności w miejscach dokonywania operacji transportowych i magazynowych. Znacznie ułatwiają ocenę legalności i jakości palet, są narzędziem rekomendowanym przez odpowiednie instytucje i organizacje związane z logistyką palet.
Magazyn palet, czyli karty oceny palet.
Rejestracja karty powoduje uaktualnienie ilości w podziale na ilość po wykonaniu operacji, planu i zlecenia. Wykonywane braki mogą być klasyfikowane wg wielu typów np. braki naprawialne, nienaprawialne, obróbkowe, materiałowe. Możliwe jest załączenie funkcji automatycznego generowania dokumentów magazynowych dla raportowanych ilości.

Powinieneś rozważyć, czy nie potrzebujesz karty oceny palet ?
Karta ZIELONA – cechy prawidłowej palety EPAL lub EUR/UIC. Karta CZERWONA – niedopuszczalne wady. Karta ŻÓŁTA – Uszkodzenia dopuszczalne. Karty Oceny Palet, wydrukowane w postaci plansz, plakatów lub broszur, powinny służyć wszędzie tam, gdzie wymieniane, sprawdzane i oceniane są palety – w szczególności w miejscach dokonywania operacji transportowych i magazynowych. Znacznie ułatwiają ocenę legalności i jakości palet, są narzędziem rekomendowanym przez odpowiednie instytucje i organizacje związ

Karty oceny palet, czyli Karta ZIELONA – cechy prawidłowej palety EPAL lub EUR/UIC. Karta CZERWONA – niedopuszczalne wady. Karta ŻÓŁTA – Uszkodzenia dopuszczalne. Karty Oceny Palet, wydrukowane w postaci plansz, plakatów lub broszur, powinny służyć wszędzie tam, gdzie wymieniane, sprawdzane i oceniane są palety – w szczególności w miejscach dokonywania operacji transportowych i magazynowych. Znacznie ułatwiają ocenę legalności i jakości palet, są narzędziem rekomendowanym przez odpowiednie instytucje i organizacje związane z logistyką palet. Dowodem pozostawienia palety u odbiorcy, jest dokument ODMOWA WYDANIA PALETY(OWP). W uzasadnionych przypadkach wystawiany jest przez przewoźnika. Dokumenty OWP zaświadczają, że palety pozostawione w magazynie będą odliczane od salda paletowego klientów i nie są zwracane nadawcom.
Co oznacza karty oceny palet ?

Ważne informacje dotyczące karty oceny palet
- Jak możesz program palety wykorzystać w magazynie z paletami?
Bardzo rzadko zdarza się, aby do producenta wróciły dokładnie te nośniki, na których został wysłany produkt. Uszkodzenia palet czy gorsza ich jakość podczas zwrotu, to zmora w procesie logistyki opakowaniami. - Przyjmowanie palet za pomocą aplikacji
PWS.net, czyli system łączenia palet, transportów lub magazynów. - Wykorzystaj wiedzę i doświadczenie SoftwareStudio, aby wdrożyć przyjmowanie palet za pomocą programu w swoim magazynie.
Program Magazyn Palet przeznaczony jest do kontroli oraz rozliczaniem sald palet. Przedmiotem transakcji wykonywanych pomiędzy dostawcami, przewoźnikami (kierowcami) oraz odbiorcami. - Przyjmowanie palet za pomocą programu magazynowego
Na rynku oprogramowania istnieje sporo różnych rozwiązań do obsługi magazynów palet. Ich zadaniem jest uproszczenie pracy związanej z rozliczaniem sald palet. - Co znaczy wydawanie palet za pomocą programu ?
Magazyn zobowiązany jest do przygotowania wydawanego towaru na podstawie zleceń dostawy lub zleceń wydania na właściwym rodzaju palet. Uwzględniane są przy tym zapisy w treści dokumentu przewozowego. - Dlaczego jeszcze nie widziałeś demo aplikacja do wydawania palet ?
W momencie odbioru przesyłki przez kierowcę od nadawcy nośniki nie podlegają weryfikacji pod kątem zgodności ze standardem danego opakowania zwrotnego. Kierowca jest zobowiązany do oceny wzrokowej jednostek transportowych. - Prowadzenie magazynu palet – aplikacja
Koncentrując się na swoich podstawowych procesach, firmy zapominają o potrzebie kompleksowego patrzenia na cały łańcuch logistyczny. Prowadzenie magazynu palet, czyli aplikacja to element organizacji obiegu palet.

Podsumowanie karty oceny palet?
Karta ZIELONA – cechy prawidłowej palety EPAL lub EUR/UIC. Karta CZERWONA – niedopuszczalne wady. Czy chcesz poznać karty oceny palet ?
Warto wiedzieć więcej karty oceny palet
- Wydawanie palet
-
Elementem systemu LMP (logistics management of pallets) jest wydawanie palet przez magazyn opakowań. Ponieważ palety są charakterystyczną częścią każdego magazynu lub łańcucha dostaw.
- Przekazywanie palet
-
Magazyn palet to specjalne rozwiązanie w zakresie transportu wewnętrznego dla przedsiębiorstw, które transportują produkty na paletach. Palety mogą być układane na wysokich stosach, co przyczynia się do oszczędności miejsca w zakładzie.
- Przekazywanie pustych palet
-
Identyfikujemy podstawowe problemy związane z tworzeniem procedur w obszarze obrotu opakowaniami zwrotnymi w przedsiębiorstwie produkcyjnym lub logistycznym. Problemem nie jest przekazywanie pustych palet pomiędzy uczestnikami.
- Aplikacja do prowadzenia magazynu palet
-
Wewnętrzna gospodarka paletowa to system, w którym dystrybutor dokonuje obrotu towaru na własnych, zakupionych wcześniej paletach. Po otrzymaniu ładunku, odbiorca zwraca puste palety do właściciela.


EWIDENCJA PALET GOSPODARKA MAGAZYNOWA GOSPODARKA PALET GOSPODARKA PALETAMI GOSPODARKA PALET MAGAZYNOWYCH GOSPODARKA PALETOWA KARTY OCENY PALET KWIT PALETOWY MAGAZYNOWANIE PALET MAGAZYN PALET OPROGRAMOWANIE DO EWIDENCJI PALET OPROGRAMOWANIE MAGAZYNOWE PALETY PALETY EUR PALETY MAGAZYNOWE PALETY PROGRAM MAGAZYNOWY ONLINE PROGRAM DO MAGAZYNOWANIA PALET PROGRAM PALETOWY ROZLICZANIE PALET SOFTWARE HOUSE SoftwareStudio SQL Studio Palety.net Zarządzanie paletami magazynowymi zarządzanie łańcuchem dostaw
Oprogramowanie magazyn palet
- Oprogramowanie Terminala
Program WMS Terminal.net przeznaczony jest do współpracy z programem Studio Magazyn WMS.net prowadzenia gospodarki magazynowej z uwzględnieniem specyfiki obsługi magazynu wysokiego składowania. Logowanie Każdy użytkownik programu WMS Terminal.net jest przypisany do określonej roli systemu magazynowego... - Dopisanie operacji magazynowej
Dopisanie nowego obrotu operacjami magazynowymi bez skojarzenia z określonym dokumentem magazynowym jest możliwe dzięki funkcji DOPISZ. Po uruchomieniu funkcji pojawia się okno dopisania obrotu magazynowego. W polu KONTRAHENT należy wybrać z listy rozwijanej kontrahenta. W... - Przyciski ToolBarMenu
Przyciski menu to funkcje lub grupy funkcji dostępne z paska funkcji. Zdefiniowane przyciski menu pojawią się w poszczególnych rejestrach jako ikonki: Dopisanie nowego przycisku menu jest możliwe dzięki funkcji NOWY. W pierwszym polu należy z... - Lista błędów
Po wywołaniu menu wyświetlone zostanie zestawienie błędów zapisanych w programie do bazy wywołanych przez wszystkich użytkowników systemu w określonym przedziale czasowym wraz z powodem zapisu błędu. Na tej podstawie można analizować kod i określać przyczyny... - Instalacja aplikacji Terminal WMS
Moduł Terminal stanowi plik uruchomieniowy Framework_mobile.exe, który może być wgrany do dowolnego foldera na serwerze Windows 2008/2012 i udostępniony użytkownikom terminali (połączenia RDP). Program może być zainstalowany w głównym folderze aplikacji Studio Magazyn WMS.net gdyż...