Wdrożenie programu Studio Magazyn #WMS.net wraz z modułem do zarządzania paletami pozwala kierownictwu magazynu na lepszą kontrolę i weryfikację obrotu paletami. Każde przyjęcie i wydanie palet do magazynu jest potwierdzone nie tylko ilościową informacją dotycząca palet, ale także określeniem rodzaju i ich jakości. Palety standardowe są zaklasyfikowane do jednej z trzech grup jakościowych: nowe palety, używane w dobrym stanie, używane w złym stanie.
Magazyn palet
Gospodarka paletami w wielu przedsiębiorstwach realizowana jest ze stratami wynikającymi z braku systemu obrotu paletami typu EURO, z którego ubywają dobre palety, a zastępowane są podróbkami nie spełniającymi standardowych wymagań. Stwarza to konieczność zakupu nowych palet EURO, których ceny systematycznie rosną. Sama ewidencja ilościowa palet pozwala kontrolować rozrachunki z kontrahentami na poziomie sztuk, ale nie potrafi zapewnić kontroli wartościowej.
Wyświetlone zostaje SubMenu składające się z dwóch sekcji. Po lewej stronie mamy sekcję przyjęć zewnętrznych PZ, po prawej stronie natomiast dokumenty przyjęć wewnętrznych PW. Pozycje SubMenu pozwalają na uruchomienie transakcji dopisywania (wystawiania) nowego dokumentu magazynowego przyjęcia palet, wyświetlenie rejestru dokumentów zatwierdzonych (zamkniętych) oraz rejestry dokumentów ze statusem BUFOR.
Uwagi pole do wpisania dowolnej uwagi komentarza do pozycji dokumentu. Po uzupełnieniu danych w formatce należy uruchomić funkcję przycisk DODAJ. Pozycja zostanie dopisana do listy pozycji dokumentu. Dodane pozycje można zobaczyć na zakładce POZYCJE.
W zakładce Dodaj wprowadzamy pozycje dokumentu: Magazyn – informacja wybierana z listy rozwijanej. Magazyny obsługiwane w systemie definiuje administrator systemu. Paleta – informacja wybierana z listy rozwijanej. Na liście pojawią się tylko i wyłącznie palety skojarzone ze wskazanym magazynem (w polu powyżej). Platforma – informacja wybierana z listy rozwijanej. Na liście pojawią się tylko i wyłącznie platformy skojarzone z wybranym magazynem. Ilość – w polu należy wpisać ilość przyjmowanych palet. Uwagi – pole do wpisania dowolnej uwagi – komentarza do pozycji dokumentu. Po uzupełnieniu danych w formatce należy uruchomić funkcję – przycisk DODAJ. Pozycja zostanie dopisana do listy pozycji dokumentu. Dodane pozycje można zobaczyć na zakładce POZYCJE.
W zakładce CECHY można wprowadzić do dokumentu dodatkowe informacje. Cechy dokumentu definiuje administrator systemu. W zakładce cechy modyfikacji podlegają pola WARTOŚĆ CECHY oraz UWAGI. Edycja pola uruchamiana jest przez kliknięcie. Cechy definiuje Administrator programu, lista cech i format danych jest dowolnie definiowany. Szczegóły używania transakcji j_cecha.aspx.
Zakładka UWAGI to możliwość wprowadzenia do dokumentu dodatkowych uwag – komentarzy. Nowa uwaga – komentarz dopisywana jest przez kliknięcie wiersza z komunikatem Kliknij, aby dodać nowy wiersz. W pierwszym polu zaznaczamy czy uwaga ma być aktywna. W kolejnych polach wpisujemy Kod oraz Tytuł uwagi. Pole Uwagi to miejsce na wpisanie dowolnego komentarza.
Awizacja dostaw umożliwia zaplanowanie pracy w przedsiębiorstwach transportowych, handlowych i produkcyjnych w sposób, który pozwala maksymalnie wykorzystywać posiadane zasoby i przyspieszać realizację procesów.
Magazyn – jako środowisko o bardzo dużej zmienności – wymaga precyzyjnego planowania prac. Muszą one przebiegać płynnie i bez nieprzewidzianych zakłóceń. Wszelkie przestoje w negatywnie wpływają …
Dzięki oprogramowaniu Studio VSS.net, użytkownik zapewnia skuteczne awizacje dostaw w zakładzie produkcyjnym. Ponadto rejestracja awizacji czy wizyty, kontrola czasu i ich przebiegu usprawnia zarządzanie pracami magazynowymi. Awizacje dostaw, administrowane z poziomu aplikacji, znacznie zwiększają wydajność wielu przedsiębiorstw logistycznych. To właśnie z ich poziomu użytkownik może zarządzać oknami czasowymi, koordynować dostęp …
W magazynie ewidencjonowane są przyjęcia i wydania towarów oraz nośników. Przyjęcie palet do magazynu ewidencjonowane jest na podstawie dokumentu tzw. Czy wiesz, że prowadzenie magazynu palet – software potrzebuje Twój magazyn palet?
Powszechnie używane “europalety” stały się oczywistym elementem logistyki. Jednak ze względu na swoją ilość przy dużej skali działalności zaczyna nabierać znaczenia. Czy chcesz poznać rozliczenie palet zwrotnych ?
Coraz więcej magazynów, a także firm świadczących usługi magazynowe na zasadzie outsourcingu zauważa potrzebę posiadania osobnego oprogramowania do ewidencji palet (poza programem do zarządzania magazynem). Dzięki SoftwareStudio nie trzeba kupować kolejnych programów, gdzie każdy spełnia inną funkcję, uczyć się ich obsługi, a także dbać o przepływ dokumentów między systemami. Palety.net …
Rola Magazyn Palet umożliwia dopisanie kartotek palet, kontrahentów, przewoźników, platform i miejsc dostawy. Rola Magazyn Palet umożliwia także dopisanie dokumentów przyjęcia oraz wydania z magazynu, a także rejestrację dokumentów przesunięć między magazynowych. Studio Palety
Studio Palety Ewidencja palet
Program na podstawie dokumentów przyjęć, a także wydań palet z magazynu tworzy zestawienia …
Proces wytwórczy lub naprawy palet kończy się przyjęciem palety do magazynu. W przypadku ręcznego tworzenia dokumentów, program udostępnia opcję wprowadzania dokumentu przy pomocy czytnika kodów kreskowych z etykiety, przez co usprawnia pracę magazyniera. Dokumenty magazynowe mogą być tworzone również podczas rozliczania produkcji, program wówczas tworzy dokumenty rejestrowane w chwili wprowadzenia …
Program Studio Palety na podstawie dokumentów przyjęć i wydań palet z magazynu tworzy zestawienia i oblicza salda palet wg odbiorców. Obliczone saldo szybko dostarcza informacji ile palet powinien zwrócić nam poszczególny odbiorca lub ile palet powinniśmy przekazać odbiorcy. Rozliczanie sald palet z odbiorcami towaru z magazynu pozwala na kontrolę kosztów i jest podstawą do naliczania not obciążeniowych.
Paleta EPAL to drewniana paleta wymienna (wielokrotnego użytku) o wym. 800×1200 mm, spełniająca wszystkie wymagania techniczne określone w Karcie UIC 435-2, m.in. właściwe drewno, odpowiedni wymiar i konstrukcja oraz brak uszkodzeń dyskwalifikujących. Nosi oznaczenia EPAL na obu skrajnych wspornikach.
Pool zamknięty, czyli zbiór (pula) palet wymiennych, zarządzany przez operatora poolu; z palet tych mogą korzystać podmioty obsługiwane przez operatora poolu.
Rola Magazyn palet umożliwia dopisanie kartotek palet, kontrahentów, przewoźników, platform i miejsc dostawy. Rola Magazyn palet umożliwia także dopisanie dokumentów przyjęcia oraz wydania z magazynu, a także rejestrację dokumentów przesunięć międzymagazynowych.
Program magazynowy na Androida, czyli gospodarka paletowa. Kwit paletowy, jest to dokument potwierdzający przyjęcie palet EUR od dostawcy, potrzebny do odbioru palet EUR na określonych przez jego wystawcę zasadach. To dokument, którego powinien wymagać każdy kierowca, gdyż jest to potwierdzenie przekazania konkretnej ilości palet w danym stanie. Nie powinno się …
Magazyny palet mogą być sterowane z głównego sterownika linii, pracować bezobsługowo w linii transportu i paletyzacji przy użyciu robotów lub być sterowane z pulpitu lokalnego przez operatora.
Przyjęcia palet to jedne z najważniejszych czynności magazynowych. Wymagane jest kontrolowanie tych procesów, aby przebiegały prawidłowo, bez utraty, zniszczenia i zagubienia palet. Każde wydanie i przyjęcie powinno wiązać się z odpowiednią dokumentacją potwierdzającą te działania. Firmy magazynowe prowadzą dokumentacje na różne sposoby. Czasem jest to zwykły arkusz excel, a czasem …
APLIKACJA MOBILNA DLA HANDLOWCÓW.
Aplikacja mobilna dla handlowców pozwala handlowcom rejestrować swoje wizyty u klientów.
Do tego celu przygotowano specjalny formularz. Aplikacja dla handlowców, za pomocą którego handlowiec wprowadza informacje gdzie, kiedy i u kogo przebywał.
Handlowiec ma do dyspozycji kilka transakcji za pomocą których może przeglądać planowane wizyt, wprowadzać notatki ze …
DOKUMENTY PRZYJĘCIA PALET, magazyn palet.
Gospodarka paletami w wielu przedsiębiorstwach realizowana jest ze stratami wynikającymi z braku systemu obrotu paletami typu EURO, z którego ubywają dobre palety, a zastępowane są podróbkami nie spełniającymi standardowych wymagań;
Stwarza to konieczność zakupu nowych palet EURO, których ceny systematycznie rosną;
Sama ewidencja ilościowa palet pozwala kontrolować rozrachunki z kontrahentami na poziomie sztuk, ale nie potrafi zapewnić kontroli wartościowej;
Wdrożenie programu Studio Magazyn WMS;
net wraz z modułem do zarządzania paletami pozwala kierownictwu magazynu na lepszą kontrolę i weryfikację obrotu paletami;
Każde przyjęcie i wydanie palet do magazynu jest potwierdzone nie tylko ilościową informacją dotycząca palet, ale także określeniem rodzaju i ich jakości;
Palety standardowe są zaklasyfikowane do jednej z trzech grup jakościowych: nowe palety, używane w dobrym stanie, używane w złym stanie;
Wyświetlone zostaje SubMenu składające się z dwóch sekcji;
Po lewej stronie mamy sekcję przyjęć zewnętrznych PZ, po prawej stronie natomiast dokumenty przyjęć wewnętrznych PW;
Pozycje SubMenu pozwalają na uruchomienie transakcji dopisywania (wystawiania) nowego dokumentu magazynowego przyjęcia palet, wyświetlenie rejestru dokumentów zatwierdzonych (zamkniętych) oraz rejestry dokumentów ze statusem BUFOR;
Po wywołaniu menu zostanie wyświetlona formatka dopisania nowego dokumentu przyjęcia zewnętrznego PZ;
Formatka dopisania składa się z pięciu zakładek;
W zakładce DOKUMENT pola NUMER REFERENCYJNY oraz TYP DOKUMENTU oraz DATA wypełnione są automatycznie i nie podlegają modyfikacji;
Informacja wybierana z listy rozwijanej;
Na liście pokażą się kartoteki kierowców zdefiniowane dla Przewoźnika;
Miejsce dostawy informacja wybierana z listy rozwijanej;
Na liście zostaną wyświetlone kartoteki zdefiniowane w rejestrze miejsc dostawy, a także miejsca dostawy zdefiniowane dla kontrahentów;
Numer Kwitu pole do wpisania numeru kwitu;
Uwagi pole do wpisania dowolnej uwagi komentarza do dokumentu;
W zakładce Dodaj wprowadzamy pozycje dokumentu informacja wybierana z listy rozwijanej;
Magazyny obsługiwane w systemie definiuje administrator systemu;
Uwagi pole do wpisania dowolnej uwagi komentarza do pozycji dokumentu;
Po uzupełnieniu danych w formatce należy uruchomić funkcję przycisk DODAJ;
Pozycja zostanie dopisana do listy pozycji dokumentu;
Dodane pozycje można zobaczyć na zakładce POZYCJE;
Cechy dokumentu przyjęcia palet W zakładce CECHY można wprowadzić do dokumentu dodatkowe informacje. Cechy dokumentu definiuje administrator systemu. W zakładce cechy modyfikacji podlegają pola WARTOŚĆ CECHY oraz UWAGI. Edycja pola uruchamiana jest przez kliknięcie. Cechy definiuje Administrator programu, lista cech i format danych jest dowolnie definiowany. Szczegóły używania transakcji j_cecha.aspx....
Dokumenty magazynowe ewidencja palet Ruchy w magazynie ewidencjonowane są za pomocą dokumentów: Przyjęcia zewnętrznego PZ, Wydania zewnętrznego WZ, Zmiany lokalizacji Zl, Rozchodu wewnętrznego RW, oraz Przychodu wewnętrznego PW. Przyjęcie palet do magazynu ewidencjonowane jest na podst...
Dokumenty magazynowe palet Proces wytwórczy lub naprawy palet kończy się przyjęciem palety do magazynu. W przypadku ręcznego tworzenia dokumentów, program udostępnia opcję wprowadzania dokumentu przy pomocy czytnika kodów kreskowych z etykiety, przez co usprawnia pracę magazyniera. Dokumenty magazynowe mogą być tworzone również podczas rozliczania produkcji, program wówczas tworzy dokumenty rejestrowane w chwili wprowadzenia pozycji do magazynu....
Dokumenty przyjęć palet bufor Po wywołaniu menu zostanie wyświetlony rejestr dokumentów przyjęcia zewnętrznego PZ lub wewnętrznego PW zapisanych do bufora. W rejestrze aktywne są funkcje: dopisania, edycji dokumentu, podglądu, wydruku, wyświetlenia oraz dopisania uwag do dokumentu, wyświetlenia oraz dołączenia nowych załączników. Edycja Przed uruchomieniem funkcji należy zaznaczyć, przez kliknięcie, dokument, który ma zostać edytowany. W trakcie edycji dokumentu można...
Dokumenty przyjęć palet wg platformy Po wskazaniu przedziału czasowego zostanie wygenerowane zestawienie dokumentów przyjęć w wybranym przedziale czasowym pogrupowane wg platformy....
Dokumenty wydań palet wg daty i platformy Po wskazaniu przedziału czasowego zostanie wygenerowane zestawienie dokumentów wydań w wybranym przedziale czasowym pogrupowane wg daty dokumentu i platformy....